3D Nesne Baskısından Gelir Elde Etmek
3D yazıcıları Kazanç sağlayacak amaçlar için kullanabilirsiniz. 3D yazıcımız belirli bir maliyet ile elde edilir. Bazen hazır kurulum olarak, bazende parçalar halinde paketlenmiş olarak gelen parçalarından, 3D yazıcının kurulumunu aşama aşama yaparsınız.


Belirli bir hazırlık ve çeşitli 3D nesneler basarak 3D yazıcının kullanımını, çalışmasını öğrenirsiniz.


Artık, 3D yazıcı ile gelir elde etmeyi amaçlama aşamasına da geliriz.


Gelir elde etmek o kadarda çok kolay olmamaktadır.
Gelir elde ettirecek 3D nesneleri belirlemek ve bu 3D nesnelerin elde edilmesi için gayretli çalışılması gerekmektedir.

3D Nesneden Gelir Elde Etmek
3D Nesneden Gelir Elde Etmek

3D Nesne Baskıdan Gelir elde etme

3D nesneler, gelir getirici olması için seçim önemlidir. Bazen çok basit 3D nesne baskılar bize kolay gelir getirebilmektedir. Örnek bir çaycı marka pulları basmak,anahtarlık biçiminde maskot olabilmektedir.

İskelet Maskot Anahtarlıklar
İskelet Maskot Anahtarlıklar

3D nesnelerden değerli gelirler elde etmek için renkli ve temiz yüzeylere sahip ürünlerin baskısını yapmak gerekmektedir.

3D Nesne baskılardan iyi bir gelir elde etmek istiyor isek, kaliteli ve gösterişli ürünler elde etmemiz gerekmektedir.

Çoçuklara yönelik 3D nesne baskılar üretmek yaptığımız uğraşın gerçek karşılığını almamızı da sağlamaktadır.

Kendi ihtiyacımız için çoçuklarımıza 3D oyuncak elde etme yoluna da gidebilirsiniz.

Çoçukların oyuncak ihtiyaçları 3D baskı işlemlerini biraz ilgi ile yapmamızı da gerektirmektedir.

Oyuncak denildiğinde, birazda sağlık ile ilgili düşüncelerimizde olması gerekiyor. Çünkü çocuklar oyuncakları ağızlarına da götüre bilmektedirler. Bu yönü ile Nişasta ana maddesi ile üretimi yapılan PLA filament kullanmamız sağlık yönü ile iyi olacaktır.

Renkli 3D Nesneler İyi gelir getirmektedir

Renkli Minik Maskotlar (Çeşitli Boyutlarda Yapılabilirler)
Renkli Minik Maskotlar (Çeşitli Boyutlarda Yapılabilirler)
Renkli üretim 3D Nesne üretmek için Polyjet 3D yazıcılarda üretim gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu Polyjet 3D yazıcılar fiyatları bir miktar pahalı ve teknolojik yazıcılardandır.

Gerçek manada bir işletme mantığı ile oyuncak üretimi yapmak istenildiğinde Renkli baskı yapma imkanı veren 3D yazıcılardan temin edilmelidir.

GOKU denilen Karakterin Boyanmış ve Boyalı olmayan 3D Nesne Baskıları
GOKU Karakterinin Boyanmış ve Boyasız 3D Nesne Baskıları

Fazla maddi masraf yapmadan 3D oyuncak üretmek istenildiğinde FDM 3D yazıcılar ile üretim yapabiliriz. FDM 3D yazıcılar ile elde edeceğimiz üretimlerin yüzeyleri pürüzlü çıkabilmektedir.

Pürüzlü yüzeyleri temizlemek için polisaj veya zımparalama işlemleri önümüze çıkmaktadır.

Tek renk 3D Nesne baskısı yapabilen FDM 3D yazıcı ile de üretim yapabiliriz. Bu yöntemde, elde edilen 3D nesneler sonradan boyama ile renklendirme yapılabilmektedir.


İstersek büyük maliyet göz önüne alarak geleceğe yönelik yatırım yapıp 3D Metal Yazıcılardan alınabilir. Bu durumda metal malzemeler kullanarak değerli 3D nesne üretimler dahi gerçekleştirebilirsiniz.


3D Metal Yazıcılar ile endüstriyel üretim üzerine çalışmalar ve pahalı az bulunur nesneler üretimi mümkündür. 


Metal 3D Nesne Biblolar
Metal 3D Nesne Biblolar
Çünkü Metal parçaların üretilmesi için sanayide iki yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem Torna Tezgahı veya Freze Tezgahı gibi Tezgahlar ile üzerinden talaş kaldırılarak metal parçaların şekillendirilmesidir. İkinci yöntem ise Döküm kalıplar içerisine ergitilmiş metalin dökülmek sureti ile elde edilmesidir. Her iki yöntemde pahalı işlemler gerektirmektedir. Bu neden ile 3D Metal yazıcılar ile endüstriyel parçaların kısa sürede ve az miktarlar ile üretimlerinin yapılması tercih edilen durum oluşturmaktadır.

Sonuç olarak, Girişimcilik işlemlerimiz için ne kadar maliyet ayıracağımız göz önüne alınır. Buna göre 3D yazıcı alma veya işlemlerimizi yapabileceğimiz seviyeye göre düzenleme ihtiyacı planlanmalıdır.