Yaşamı Eğlenceli Yapan Nesneler

Her yaş durumunda mutlu olamayız. Bazı zamanlar hüzünlü geçebilir. Günümüzün eğlenceli geçmesini çoğu insan ister. Her yaş grubunun Eğlence kaynakları çok çeşitli seçenekler halinde karşımıza çıkabiliyor.

Kimisi eğlenceyi zevk ve sefa ile vakit geçirme diye algılar. Kimi insan, kendi yaşına uygun arkadaş veya dostları ile geçecek zamanları arzular. Bazende insanlar çok ufak ve akla gelmeyecek eğlenceli nesneler ile vakit geçirdiğinde mutlu olur.

Yap boz oyun parçaları

Yap boz şeklinde bir çok parçalardan oluşan eğlence grubu oyun araçları mevcuttur. Basit mantık ile çok kolaydan başlayıp en karmaşık şekillere kadar yap boz parçaları vardır. Yap bozlar 2 parçadan oluşabileceği gibi onlarca parçadan da oluşabilir.

Eglence-araci-1-Puzzle-Yap-boz
Eğlence aracı-1 Puzzle Yap boz 

Puzzle denilen zeka araçları ile vakit geçirmek mutluluk kaynağı olabilir.

LEGO yapı taşları ile hayaller oluşturduğumuz çocukluğumuzdaki  yaşa dönmek isteyebiliriz. LEGO denilen oyuncak grubunda standart kalıpları olan tuğla adı verilen parçalar kullanılır. Bu LEGO tuğlalar ile çok değişik profiller elde edilir. Hayaller içerisinde düşünülerek şekiller yapılar, araç ve gereçler yapılır. Çocukluk yaşına uygun diye algılamadan çocuğumuzun oynadığı bir oyuncak bize eğlenceli gelebilir.

Çizgi film kahramanları her yaş için vardır


  Eglence-araci-2-Pokemon-cizgi-film-Kahramani
Eğlence aracı – 2 Pokemon Çizgi film Kahramanı


Her yaşta kullanabilir 3D nesne oluşturulacak çizgi film kahramanları bulunmaktadır. Küçük çocuklar kendilerine arkadaş dost diye yanlarında taşıyabilirler. Hatta uyur iken onlar ile birlikte yatabilirler.

Büyük yaş grubundan insanlar, iş sahibi kişiler masalarının üzerinde çeşitli çizgi film kahramanı figürlerini bulundurmaktadırlar.

Çalışma masamız için 3D Nesneler

Starman Arabasının üzerinde Masa üstü Modeli
Starman Arabasının üzerinde Masa üstü Modeli

Çalışan insan çalıştıkları mekanları görsel hale getirmek isterler. Bir ofis içerisinde çalışan insanların kendilerine ait bir çalışma masaları da vardır. Çalışma masalarının üzerinde mutlaka bir vazo, fotoğraf  çerçevesi veya sevdikleri bir çizgi film veya film kahramanlarının modellerini bulundururlar.


Bayan çalışanlar daha fazla çalışma masalarında çocuklarının fotoğraflarını bulundursalar da bazı kahramanların modellerini de bulunduran da vardır.

Starman uçarak geliyor.. Renkli Dünyalar içeriyor.
Starman uçarak geliyor.. Renkli Dünyalar içeriyor.

Örnekleri çoğaltmak mümkündür. Her bir ofise veya bankalara girdiğimizde masaların üzeri çeşitli figürler ile dolu olabiliyor.

Yine kendimiz veya çocuklarımızın çalışma masaları için kendi el emeğimiz olacak bir masa lambasının baskısı çok iyi olur.

Hazır olarak ala bileceğimiz bir çok çalışma masası lambalarını piyasadan rahatça seçerek alabiliriz. Ama kendi özen ve düşüncemize göre hazırlanacak bir çalışma masası lambası çocuğumuz için çok güzel bir hediye  olur.

Çalışma masası lambası
Çalışma masası lambası

Kendi isteğimize uygun çalışma masa lambasını bilgisayardan güç alması için USB uç bağlantısı ayarlayabiliriz. USB uç ile ister bilgisayardan bağlantı kurarak ister ise de cep telefonu şarj cihazlarından güç alma imkanı buluruz.

Kendi isteğimize göre hazırlanacak olan çalışma masası lambasını çeşitli renk seçenekleri ile baskısını da yapma imkanı olduğunu unutmamalıyız.

Çocuklar ve insanlar spor takımlarının taraftarlığını da çok koyu bir şekilde yapabilmektedirler. İster Galatasaray takımını, ister Fenerbahçe takımını, istersek de Beşiktaş takımını veya gönül verdiğimiz bir spor takımını tutabiliriz. Bu yönden bakıldığında da çalışma masası lambasının parçalarını takımımızın renklerine göre farklı farklı da oluştururuz. Böylece kendi takımımızın taraftarlığını çalışma masamızda yansıtmış oluruz.

3D nesne olarak düşüne bileceğimiz her yaşa uygun olabilecek bir çok çeşit nesne veya düzenekleri hazırlama ile, günümüz içerisinde güzellikler ve renkli bir yaşama devam etmemiz sağlanır.