3D Yazıcı Kullanarak Girişimcilik Yapınız

Girişimci, sade şekli ile kendi işini yapan diye bilinir. Girişimci kendi istek, heves ve mutlu yani para kazanma emeli ile yeni bir iş yapmaya başlar.

3D yazıcı kullanma ve 3D yazıcı kullanarak yeni 3D nesneler oluşturma yeni gelişmelerin sonucu ortaya çıkmıştır.

Günümüzde girişimciler teknolojinin gelişimi doğrultusunda, teknolojik araç gereç ve donanımlardan faydalanarak değişik hizmet veya ürünler üretmek durumunda kendilerini hissetmeleri gerekir.

Girişimci kendi menfaatlerini ön plana çıkarır iken, aynı zamanda topluma da farklı hizmetlerde bulunur. Girişimci yeni fikirler arama aşamasında,3D yazıcı ile 3D nesne baskısı yapmayı düşünebilir.

3D yazıcı teknolojileri yaşamımızın çok değişik alanlarına girmiş durumdadır. İnsanların çok miktarda kullandıkları veya çok az ve nadir olarak fayda buldukları nesnelerin üretiminde de kullanılabilir.

İnsanların ihtiyaçlarını karşılayan çözümler oluşturmak, geliştirmek ve uygulamak üzere insanların ve kaynakların yönlendirilmesini sağlayan, çalışmalarında Risk alma, yaratıcı ve yenilikçi olma isteğinde olan kişiler girişimci ruhuna sahiptir.

Girisimcilik-fikri-1- Renkli-taki-ve-sus-esyalari
Girişimcilik fikri -1 Renkli takı ve süs eşyaları

Girişimcilik faaliyeti olarak ev araçlarına yönelik araç ve gereçlerin yapımı düşünülebilir. Ev hanımlarının ihtiyacını karşılayacak pratik çözüm kaynaklarının üretimini yapabilir. Evimizin mutfağında bir çok değişik maksat ile ilgili araçlar kullanırız. Mutfak aracı olarak sebze ve meyveleri doğrama, içini oyma, rendeleme vs. amaçlar için çok farklı araçlara ihtiyacımız bulunmaktadır. Bazen meyve ve sebzeleri doğramak veya kıymak, ince dilimlere ayırmak için doğrama parçalama aletleri kullanırız. bu aletler doğrama veya parçalama görevini yapması için keskin ucu bulunur. Bu kesen uçlardan korunmak için belirli bir yerde tutulması gerekmektedir. Düzenli ve muhafaza edilmeleri için tutucu tasarlayarak, bu tutucunun 3D baskısını gerçekleştirebiliriz.

Girisim-fikri2-Mutfakta-icin-tutucu-sehpa
Girişimcilik fikri -2 Mutfakta kullanılan tutucu sehpa

çocukların çok hoşuna giden çeşitli çizgi film kahramanı veya film karakterleri, girişimci için bir fikir olarak düşünülebilir. Kız veya erkek çocukların kendi yaş veya gruplarına göre farklı farklı film karakterleri yada örnek alabilecekleri çizgi film kahramanı vardır.

Girisimcilik-fikri-3-Kahramanlarin-Figurleri
Girişimcilik fikri-3 Kahramanların Figürleri


Çocukların heveslerine ve isteklerine uygun o günün şartlarında kabul gören çizgi film ve film kahramanlarından 3D nesneler oluşturarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu 3D nesneleri çizgi filmlerdeki elbise yada araçlarının rengine göre dizayn yapıldığında daha da ilği çekici ürünler ortaya çıkarılabilir.